Kdo jsme... 


Markét
Markét

Markéta Valová
- zakladatelka centra

Jako učitelka v MŠ působila od roku 2010. Vystudovala střední pedagogickou školu v Praze obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Studovala učitelství pro MŠ - specializace hudební výchova na Karlově Univerzitě. Absolvovala kurz: Logopedický preventista - asistent. V roce 2020 dokončila specializační studium a stala se koordinátorem environmentální a ekologické výchovy pro MŠ. Mateřsky pečuje nejen o své dvě děti, Míšánka a Miriam, ale také o komunitní centrum Herna Hermína.

Bc. Marie Schejbalová
- lektorka programu: Školička Hermína

Vystudovala Management podniku na Univerzitě Pardubice a Evangelickou teologii na Karlově Univerzitě. Maruška je maminkou dvou dětí. Nikdy si nezapomene najít čas na čtení. V roce 2022 si doplnila vzdělání o zkoušku profesní kvalifikace "Chůva pro děti v dětské skupině". 

Janinka Šulcová
- lektorka programu: Školička Hermína

V roce 2007 začala vést výcviky jízdy na koni a oblíbila si zejména práci s nejmenšími jezdci. Tím zjistila, že ji baví práce s dětmi. Od koní časem přešla k environmentální výchově, kde dlouhodobě lektorovala programy především pro předškoláky a mladší školáky. V roce 2010 absolvovala kurz "Respektovat a být respektován", v roce 2013 "Zdravověda pro pracovníky s dětmi a mládeží", v roce 2022 pak získala profesní kvalifikaci "Chůva v dětské skupině". Ráda vyrazí na výlet, nyní nejčastěji blátem, kalužemi a hoooodně pomalu:) (Znáte to?:))

Markéta
Markéta

Markéta Kimasa
- lektorka programu: Hermína in English

Jejím dlouhodobým snem bylo žít ve Velké Británii. Po úspěšném složení maturitní zkoušky se tam přestěhovala a pracovala jako aupair. Poté ve Velké Británii žila se svojí rodinou 6 let (narodily se jí dvě děti). A další dvě děti se jí narodily po návratu do Čech. Je držitelkou Cambridge certifikátu, má kurz asistenta pedagoga a chůvy v dětské skupině. Momentálně mimo jiné pracuje v alternativní škole a vede kroužky angličtiny pro děti.

Bc. Marie Gagová
- lektorka programu: Školička Hermína

Je maminkou dvou dětí, které ji přivedly k Hermíně. Zajímá se o kontaktní rodičovství a respektující přístup nejen ve výchově. Velkým pomocníkem a zároveň koníčkem se jí staly šátky na nošení dětí. Ráda poradí, předvede a pomůže s uvázáním miminek i starších batolat. Nad dobrou kávou si popovídá o mateřských tématech, stejně tak jako o těch, které se netýkají rodičovství. Ve volném čase ji baví pole dance a Netflix. V roce 2023 si Maruška si doplnila vzdělání o zkoušku profesní kvalifikace:  "Chůva pro děti v dětské skupině" a připravuje s námi program školičky.

Bc. Pavlína Štětinová
- lektorka programu: Školička Hermína ( v záloze :) )

Je učitelkou od roku 2014. Po ukončení Střední zdravotnické a sociální školy vystudovala obor Učitelství pro mateřské školy na Jihočeské univerzitě. Po studiu se naplno začala věnovat práci učitelky, která ji velmi naplňuje. Absolvovala vzdělávací program: Logopedický asistent - Primární logopedická prevence ve školství. Je maminkou dvou dětí a zajímá se o mnoho druhů kreativních a tvořivých činností.

Simča
Simča

Bc. Simona Hodrová
-externí lektorka hudebních lekcí

Vystudovala Univerzitě Palackého v Olomouci - Pedagogická fakulta Bakalářské studium oborů Angličtina, Výchova ke zdraví se zaměřením na vzdělávání. V roce 2018 složila zkoušku profesní kvalifikace "Chůva pro děti do zahájené povinné školní docházky".  Je absolventkou hudební konzervatoře obor hra na housle.

Lektoři kurzů pro dospělé...


Monika Jelínková
- certifikovaná lektorka jógy, Jóga Monika

"Své zkušenosti čerpám z více jak dvacetiletého cvičení jógy pod vedením zkušených lektorů.  Jsem absolventka studia pro lektory na Mezinárodní akademii Yoga Federation of Europe v Praze. Mým záměrem je přiblížit cvičení a jeho pozitivní účinky všem věkovým generacím." 

Lekce jógy jsou určeny jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Není jen o jógových pozicích, ale i o snížení stresu a celkovém uvolnění těla a duše.Spolupracujeme...

Kateřina Zonygová
- dvorní fotografka, Fotím vaše příběhy

Katka ráda fotí autentické příběhy osobní, párové, rodinné i profesní. Můžete ji potkat v Hermíně s foťákem v ruce, jak autenticky zachycuje momenty obyčejně neobyčejného života! ;)

Lucie Babyfoto
- focení v retrostylu (dětské, rodinné, těhotenské a newborn focení), Lucie Baybyfoto

Základním motivem jejích fotografií je lidský příběh, který za pomoci prostředí a rekvizit vytváří dojem "starých časů". Focení probíhá v přírodě či fotoateliéru. Některá její díla, můžete vidět v Hermíně.

LuCreative
- zabývá se výrobou MACRAMÉ výrobků, LuCreative

Macramé dekorace poslouží zejména v interiéru, kde ozdobí jakoukoliv místnost.
Její tvorbu můžete vidět na stěnách Hermíny ;)