.

Předporodní kurzy

Pro koho je kurz vhodný?

Tento předporodní kurz připraví na porod ženu i jejího partnera tak, aby porod prožili vědomě, informovaně a bez zbytečných zásahů.

Co se v tomto kurzu naučíte?

Muž se naučí pečovat o svou těhotnou ženu pomocí speciálních masáží nohou a bříška. Oba se seznámí s různými úlevovými technikami.

Proč se zúčastnit?

Porod je tím nejdůležitějším životním mezníkem. Během na sebe navazujících přednášek se vědomě připravíte na zrození vašeho dítěte.

Příprava je rozdělena do 5 lekcí a postupně společně projdeme témata:
těhotenství, porod, šestinedělí, péče o miminko, kojení

Obsah kurzu

 U porodu se nerodí jen dítě, ale také matka, otec, celá RODINA.  

 • Má práva u porodu
 • Porodní přání
 • Výběr porodnice
 • Co je zdravý porod
 • Doporučení WHO a péče založená na důkazech
 • Jak podpořit ženu v těhotenství pomocí speciální masáže nohou, zad a bříška
 • Podmínky u porodu
 • Úlevové polohy u porodu a práce s rebozem
 • Ranný kontakt s dítětem a jeho důležitost
 • Šestinedělí - velmi křehké období v životě matky
 • Kojení - není jen o pití mléka, kojení je pokračování děložního vztahu
 • Maorská tradice v praxi - péče o ženu pomocí speciální masáže, která napomáhá posvátnému spojení ženy, muže a dítěte

Ideální doba na vstup do kurzu je kolem 28. - 32. týdne těhotenství. 

Lektorka kurzu: Bc. Hana Hornychová

Porodní asistentka, laktační poradkyně, průvodkyně těhotenstvím a mateřstvím 

Kurz komplexní přípravy na porod a šestinedělí je určen pro těhotné ženy a jejich partnery. Během na sebe navazujících lekcí se vědomě připravíte na příchod Vašeho děťátka, porozumíte porodnímu procesu tak, abyste porod mohli prožít vědomě, informovaně a bez zbytečných zásahů. Lekce se skládá z teoretické i praktické přípravy. Naučíte se zavinovat bříško šátkem, používat rebozo techniku, která díky jemným houpavým pohybům pomáhá k uvolnění ženy a tím i snížení případné bolestivosti. Muž se naučí, jak o svou těhotnou partnerku pečovat tak, aby podporoval zdárný průběh těhotenství. A ještě mnohem víc... :)

Více informací na: www.hanahornychova.cz

Cena kurzu pro pár

2 800 Kč

5 lekcí, celková doba 10 hodin 

Uhrazením částky přispíváte 100Kč na činnost Unie porodních asistentek UNIPA

Rezervujte si své místo

Lekce se koná vždy v úterý v čase 16:30 - 18:30 hod. Přihlašujete se pouze na první lekci, na další lekce jste již přihlášeni automaticky. Jednotlivé lekce na sebe navazují a tvoří jednotný celek, není možné přihlašovat se jen na některé z nich. Vaše rezervace je závazná, přihlašujte se nejdéle týden před započetím kurzu. Kurzovné se platí předem, nejpozději 1 týden před začátkem kurzu. Storno poplatek tvoří 50% z celkové ceny kurzu. S sebou pohodlné oblečení. Z předporodního kurzu budeme dělat fotodokumentaci, pokud nesouhlasíte, dejte nám prosím dopředu vědět. Náhradní lekce, která je stanovena pro každý kurz slouží pouze pro případ zrušení lekce z naší strany (z důvodu, že lektroka kurzu pojede k porodu - nedá se úplně naplánovat :) ) 

V případně dotazů kontaktujte přímo Hanu Hornychovou +420 604 408 815 porodni.asistentka@hanahornychova.cz

Termíny kurzu

 • Další kurz začíná 6. 9. 2022, poslední lekce 4. 10. 2022, náhradní lekce 11. 10. (pro případ zrušení kurzu z naší strany - může se stát, že lektorka pojede k porodu - nedá se naplánovat :-))
 • Další kurz začíná 18. 10. 2022, poslední lekce 22. 11. 2022, náhradní lekce 29. 11. (pro případ zrušení kurzu z naší strany - může se stát, že lektorka pojede k porodu - nedá se naplánovat :-))


Díky spolupráci s ateliérem Lucie Babyfoto, dostanete k našemu kurzu bonusovou kartičku. V rámci balíčku těhotenského či newborn focení v retrostylu za ní získáte 2 fotografie navíc jako dárek.

Více informací na: Lucie Babyfoto